Вогні Троєщини

Енергоефективний вечірній Київ

 

«Енергоефективний вечірній Київ» – це ініціатива енергетичних компаній ДТЕК та КИЇВЕНЕРГОМи зацікавлені в тому, щоб жителям Києва було комфортно в будь-який час доби, а наш продукт - електрична енергія -використовувся розумно. Вперше проект буде реалізовано саме у твоєму кварталі. Тому не гай часу та скажи своє слово.

Зміни життя у своєму мікрорайоні - безкоштовно і назавжди. Долучайся до проекту "Енергоефективний вечірній Київ".

У чому особливість енергоефективних ліхтарів?

Світять цілу ніч.

Звичайні ліхтарі вимикаються через один опівночі. Тому з'являються темні, зовсім не освітлені місця. Енергоефективний ліхтар опівночі просто трохи зменшує інтенсивність освітлення, але залишається ввімкненим.

Головний виконавець проекту

Головний виконавець проекту ДТЕК "Енергоефективний вечірній Київ" - Всеукраїнська благодійна організація "Інститут місцевого розвитку" (ІМР). Саме консультанти ІМР розробили інноваційну концепцію цього проекту. Родзинка концепції - реалізація принципу причетності мешканців до покращення вуличного освітлення свого мікрорайону. Безпосередня участь жителів у проекті сприятиме їх бережливому ставленню до нового світлового обладнання та використання електроенергії, тож уможливить підвищити його енергетичну та соціальну ефективність.

ВБО "Інститут місцевого розвитку" має більш ніж 10-річний досвід впровадження проектів у сфері житлово-комунального господарства, енергоефективності та соціально-економічого розвитку міста та регіонів. Докладніше про діяльність організації можна дізнатися на сайті: http://www.mdi.org.ua/.

Час реалізації соціального проекту - 2014-2015рр.

Чому це потрібно?

Низька якість освітлення створює небезпеку

Якщо на великих проспектах рівень світла зазвичай високий, то у дворах та всередині кварталів багато ліхтарів зламані, розбиті чи взагалі відсутні на опорі, а самі опори знаходяться далеко одна від одної. Всеукраїнська благодійна організація "Інститут місцевого розвитку" провела опитування жителів Троєщини та визначила,На освітлення витрачається значна частина бюджетних коштів

Щоб зекономити, після 12 години ночі половина ліхтарів (через один) вимикається. Утворюються "темні плями", в яких немає жодного джерела світла. Енергоефективні ліхтарі, які споживають набагато менше, вирішать цю проблему.

Джерело:
*соціологічне дослідження всеукраїнської благодійної організації "Інститут місцевого розвитку".
**компанія Компекс-В
***Міжнародна комісія з освітлення

Згорнути
Що отримають мешканці?

1. Жителі мікрорайону самі обирають, де поставити новий або відремонтувати старий ліхтар.

За обране місце можна проголосувати на цьому сайті.
На сайті є карта, де можна побачити:

  • розташування ліхтарів, темні та світлі місця
  • фото вашого будинку (натисніть на його номері)
  • номер вашого ЖЕКу
  • стан ліхтаря біля вашого дому

Голосування триває до 1 березня. Після його завершення ми опублікуємо на цьому сайті результати голосування та місця, які обрала більшість мешканців мікрорайону. Ми також розмістимо тут фінальний план робіт і терміни їх виконання.


2. В місцях, які наберуть найбільшу кількість голосів, буде встановлено нові енергоефективні ліхтарі.

Опівночі енергоефективні ліхтарі дещо знижують рівень світла, але залишаються увімкненими. Звичайні ліхтарі: до 12:00 світять, о 12:00 вимикаються через один, утворюючи темні місця.

Нові ліхтарі потребують менше електроенергії. Тому місту не потрібно виділяти більше коштів на оплату електроенергії після 12 години ночі. А Троєщина - освітлена.


3. Завдяки реалізації проекту рівень освітленості Троєщини стане значно кращим.

Дослідження показують, що відсутність темних місць значно зменшує ризик кримінальних правопорушень та наїздів авто на пішоходів всередині кварталів.


4. Кожен мешканець зможе особисто контролювати якість виконання проекту.

Після завершення голосування ми підведемо підсумки, складемо фінальний список місць, де буде встановлено ліхтарі, та план робіт. Інформацію ми розмістимо на цьому сайті. А восени енергетичні компанії ДТЕК та КИЇВЕНЕРГО проведуть соціологічне дослідження, щоб дізнатися, чи відчули жителі переваги оновлених ліхтарів.

Згорнути
Що отримують енергетичні компанії?

Питання міського освітлення не має стосунку до компаній, які виробляють та постачають електроенергію. У Києві вуличними ліхтарями опікується комунальне підприємство «КиївМіськСвітло» та міська влада. Але у бюджеті міста часто не вистачає коштів ані на заміну ліхтарів, ані на своєчасну сплату повної вартості електроенергії. Тому на допомогу приходять приватні компанії.

ДТЕК та КИЇВЕНЕРГО зацікавлені в підвищенні енергоефективності своїх клієнтів. Завдяки енергозбереженню рахунки споживачів за світло та тепло не збільшаться, навіть коли тарифи зростуть. Це забезпечить комфорт людей та своєчасну сплату рахунків.

Проекти з енергоефективності також є частиною стратегій соціального партнерства ДТЕК із містами, де працюють його підприємства. Зокрема, у Києві компанія інвестувала у пілотний проект із повної термомодернізації дитячого садка та школи, який було реалізовано спільно з USAID та Київською міською державною адміністрацією. А в 2014 році стартувала вже третя хвиля проекту "Енергоефективні школи", в рамках якої діти вчаться енергозбереженню на практиці.

Згоронути