На Троєщині в Києві встановили енергоефективні ліхтарі в рамках проекту

13.10.2015

Київ, 12 жовтня 2015 року. 

Результати першої черги робіт 12 жовтня представили киянам та голові КМДА Віталію Кличку. Презентацію провели просто у дворі між школою та дитячим садочком. Раніше це місце  вважалося досить небезпечним, адже не було освітлено жодним ліхтарем. Важливо й те, що покращення освітленості та підвищення безпеки мікрорайону буде досягнуто без збільшення витрат міського бюджету. Більше того, завдяки реалізації першої та другої черги проекту місто заощадить близько 9000 кВт∙год на рік.

«На сьогодні енергоефективність та енергозбереження – пріоритетні напрямки стратегії розвитку Компанії КИЇВЕНЕРГО. Впроваджуючи кращі європейські практики раціонального використання та заощадження енергоресурсів у своїй роботі, ми розуміємо, що високий загальний результат можливий лише за умови ефективної взаємодії усіх сторін – споживачів, енергокомпанії та влади. І проект «Енергоефективний вечірній Київ» – яскравий тому приклад», – відзначив генеральний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр Фоменко.

Другу чергу, в межах якої встановлять 38 світлодіодних вуличних ліхтарів, буде завершено до 15 листопада. Крім того, місто отримає проект із покращення освітлення ще в одному троєщинському кварталі. Усі місця, де буде встановлено нові ліхтарі чи замінені старі, обрали мешканці мікрорайону, які висловлювали свої пропозиції на сайті проекту (www.mystreet.com.ua), який створив Інститут місцевого розвитку (ІМР). Тепер  вони самі можуть контролювати перебіг робіт та висловлювати свою думку безпосередньо організаторам та виконавцям.

На початку проекту ІМР залучив троєщинців до участі у соціологічному опитуванні щодо безпеки проживання в їхньому мікрорайоні та визнали його досить небезпечним увечері та вночі.

«Ми опитали три тисячі мешканців. Майже половина опитуваних зазначили, що ввечері намагаються не виходити з дому без нагальної потреби. Більшість людей скаржилося на високий рівень злочинності у мікрорайонні та внутрішньо квартальні ДТП. 47,5% опитаних вважали освітлення у мікрорайоні дуже поганим або скоріше поганим. Через півроку ми повернемося до мешканців з тими самими питаннями, щоб зрозуміти, як поліпшення освітленості вплинуло на їхнє життя. Залучення громадськості до подібних питань є одним із важливих результатів проекту. Цей підхід може бути використаний для більш ефективного вирішення проблем громади у майбутньому», ‑ зазначив виконавчий директор ВБО «Інститут місцевого розвитку» Руслан Тормосов.

«Кияни скаржаться, що у багатьох столичних дворах темно. До того ж сьогодні Київ через морально застарілі ліхтарі споживає вдвічі більше енергії, ніж сучасні європейські міста. Тому модернізація освітлення є для нас одним із пріоритетів. Модернізація освітлення – це безпека, комфорт киян та енергоефективність», – прокоментував подію голова КМДА Віталій Кличко

Крім того, завдяки проекту досягнуто зменшення витрат електроенергії та викидів вуглекислого газу в атмосферу завдяки впровадженню найсучасніших енергозберігаючих технологій – модернізації вуличного освітлення на світлодіодне. Це один із кроків перетворення Києва на справді сучасне, енергоефективне та безпечне місто.

«Я живу в будинку 17В вже 28 років, ходила до місцевої школи №270. Тут завжди було дуже темно, біля доріжок, якими люди ходять до школи та дитсадка, ліхтарі навіть не були передбачені. Звичайно, нам було страшно ввечері вертатися додому. Тому ми дуже вдячні за цей проект, та сподіваємося, що він буде реалізований так само в інших районах», ‑ висловилася мешканка мікрорайону Євгенія.

Загальні інвестиції ДТЕК у реалізацію проекту складають 3 млн грн. Кошти спрямовано на створення проектної документації щодо встановлення нових та заміну існуючих енергоємних світильників на енергоефективні у 1-му, 2-му та 3-му мікрорайонах Вигурівщини-Троєщини; встановлення та заміну світильників за першою та другою чергою (69 шт.); проведення соціологічних досліджень та залучення громадськості.

Головним виконавцем проекту є Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку». Технічний консультант та виконавець проектних робіт – Компанія «Комплекс-В», яка входить у групу компаній «AVT» (Великобританія). Пілотний проект «Енергоефективний вечірній Київ» реалізується за підтримки Київської міської державної адміністрації та Деснянської райдержадміністрації.