Нові прогнози розвитку відновлювальної енергетики до 2020 року

26.02.2015
Такі дані приведені в аналізі «Річний прогноз для глобального ринку енергетики», виданому Frost & Sullivan. Там вказується на те, що інвестиції у відновлювальну енергетику будуть залишатися на високому рівні, а нафта не поверне собі першість у переліку сировини для виробництва енергії, навіть при теперішньому спаді ціни.
 
На даний час нафта забезпечує 5% глобальної продукції енергії, а в багатьох країнах цей показник опустився до 1%. Нафта вже не використовується для виробництва електроенергії. 
 
Frost & Sullivan оцінює, що традиційна енергетика ще буде домінувати в глобальній структурі встановлених потужностей. Інвестиції в газ і у ВДЕ будуть зростати швидше, ніж у вугільну і атомну енергетику.
 
За оцінками, приведеними в аналізі, морські вітропарки ще довго не будуть самоокупними – теперішній розвиток йде в основному за рахунок дотацій. Допомога для ВДЕ відіграє вже меншу роль для комерційних систем фотопанелей в Північній Америці.
 
В 2012 році в Європі припинили роботу 30 МВт газових потужностей для генерування електрики. Але нижчі ціни газу можуть стримати цей процес.
 
Frost & Sullivan не бачить довготермінового майбутнього у сланцевому газі, а при теперішніх низьких цінах нафти, нові пошукові роботи сланцевого газу будуть заморожені. Винятком може бути Китай, де будуть продовжувати інвестиції в ті технології, які мають стратегічне значення. До половини 20-х років цього століття сланцевий газ не буде відігравати великої ролі у світовій системі продажу газу через багато викликів: технічних, політичних і пов’язаних з охороною довкілля.
 
http://ecotown.com.ua/