Cемінар для представників п’яти Ресурсних центрів підтримки ОСББ

26.02.2015

У заході взяли участь 28 осіб, які представляли Ресурсні центри ОСББ, асоціації ОСББ, ЕСКО компанії та органи місцевого самоврядування, що опікуються питаннями створення та діяльності ОСББ, міст Львова, Луцька, Івано-Франківська, Рівного та Тернополя. 

В ході семінару консультантами Проекту МЕР було детально висвітлено та обговорено шляхи реалізації енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках – від їх ідентифікації та розрахунку в результаті проведення енергоаудиту житлового будинку, до формулювання енергоефективних заходів як інвестиційного(-их) проекту(-ів) та визначення відповідних джерел його(їх) фінансування, й аж до залучення кредитного фінансування від комерційних банків. Зазначене вище було також детально/покроково проаналізоване з точки зору порядку організації та дотримання усіх правових аспектів реалізації саме для багатоквартирних будинків та ОСББ. Зокрема, було продемонстровано доцільність залучення банківських кредитів, як одного з небагатьох реально доступних джерел фінансування, для фінансування енергоефективних заходів в житлових будинках. Крім того, присутніх було поінформовано про програму кредитних гарантій USAID, участь в якій дає комерційному банку, окрім ряду інших переваг, можливість видавати кредити на фінансування енергоефективних заходів на значно довший ніж видає більшість комерційних банків термін – до п’яти років. Банк "Львів" став першим банком - учасником програми кредитних гарантій USAID. Ведеться робота по залученню інших банків.

Андрій Захаревич, керівник програми кредитування енергозбереження Банку "Львів", поділився досвідом банку у кредитуванні ОСББ на реалізацію енергоефективних заходів та деталізував кредитні умови та вимоги банку до позичальників, розповівши про діючу банківську програму кредитування енергоефективних заходів Банку "Львів". Юлія Сабатюк, голова правління асоціації ОСББ "Лучани", детально розповіла про безпосередній позитивний досвід її асоціації у залученні кредитів комерційних банків для фінансування енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках. Окрему увагу Юлія Сабатюк приділила міським програмам підтримки ОСББ, які діють у Луцьку. Зокрема, програма співфінансування навчила людей вкладати власні кошти в ремонт будинку, а програма погашення відсоткових ставок ОСББ по залучених кредитах не тільки підтримує ОСББ, а і наповнює державний та місцевий бюджет надходженнями за рахунок податків, що сплачують виконавці робіт та виробники матеріалів і обладнання.

 

http://www.mdi.org.ua/