Фінські вчені створили «дерево», що дозволяє заряджати мобільні пристрої

25.02.2015

Колектив вчених з Центру технологічних досліджень Фінляндії (VTT) в місті Оулу презентував нову розробку, що дозволяє заряджати мобільні пристрої. Дизайн приладу нагадує невелике «дерево» в горщику, «листя» якого являє собою тонкі та гнучкі сонячні панелі, зроблені з органічних матеріалів.

Пристрій було створено з використанням 3D-принтера, «листя» – з органічних матеріалів за унікальною технологією VTT, принцип якої, звичайно, вчені не розголошують. Відомо, що для створення «стовбура і гілок» використовували натуральну деревину. 
 
«Листя» з філігранними сонячними панелями може перетворювати та накопичувати не лише енергію сонця, але й вітру і навіть коливання температур.
Розробка вчених з Оулу може слугувати зарядним пристрою для різних мобільних приладів – зокрема, телефонів і світильників; а в перспективі стати засобом зв'язку, залишаючись при цьому незвичною прикрасою інтер'єру.
 
Вчені також сподіваються, що їх продукт зацікавить інвесторів і поступово перейде в масове виробництво, що забезпечить місто новими робочими місцями.
 
http://ecotown.com.ua/