Агентством презентовано дорожню карту законодавчих реформ в сфері енергоефективності

20.02.2015

"Заслуговує уваги той факт, що 9 із 35 законопроектів, включених до Плану перспективної законотворчої роботи Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, розроблені Держенергоефективності. Це свідчить про пріоритетність їх прийняття в 2015 році", зауважив О. Тронь.

Презентуючи напрацьовані Агентством законопроекти, О. Тронь відмітив, як базовий, проект Закону "Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів", який замінить діючий Закон України "Про енергозбереження", що фактично втратив актуальність. Також О. Тронь акцентував увагу на невідкладності прийняття таких законопроектів: "Про особливості здійснення закупівель енергосервісу", "Про енергетичну ефективність будівель", "Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг". Останній документ передбачає обов’язкове забезпечення обліку тепло- та водопостачання у житлових будинках.

Крім того, Агентство активно працює над розробкою механізмів державної підтримки стимулювання енергоефективності. Вже успішно діє програма пільгового кредитування населення на придбання  твердопаливних котлів. Найближчим часом очікується впровадження механізму компенсації частини кредиту для ОСББ на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. "У другому кварталі планується запровадити механізм стимулювання суб’єктів господарювання до заміщення споживання газу бюджетними установами та теплогенеруючими організаціями", додав О. Тронь.

Народний депутат України, Голова підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Наталія Кацер-Бучковська відмітила, що сьогодні Агентство працює надзвичайно активно та продуктивно для підвищення енергоефективності в країні. Завдяки тісній та злагодженій співпраці з відомством спостерігається позитивна тенденція в удосконаленні нормативно-правової бази, яка сприятиме розвитку сфери енергоефективності.

Висловив сподівання, що більшість необхідних реформ в сфері енергоефективності буде проведено в 2015 році, і Вальтер Треттон, керівник відділу з енергетики, транспорту та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні. "Держенергоефективності має повний спектр законопроектів у сфері енергоефективності, які відповідають взятим Україною перед Енергетичним Співтовариством зобов’язанням. Цього року реформи мають бути критично швидкими", зазначив В.Треттон.

У свою чергу Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, звернув увагу учасників круглого столу на те, що питання ефективного використання енергетичних ресурсів має стати національною ідеєю. За його словами, без підвищення рівня енергоефективності неможливе створення конкурентоспроможної економіки України.

 

http://saee.gov.ua/