Норвежці переробили старе риболовецьке судно у хвильову електростанцію

13.02.2015
На судні встановили систему, що включає в себе чотири вертикальні камери, розташовані у носовій частині траулера. Камери встановлені таким чином, щоб під час руху судна по хвилях вода могла вільно затікати і витікати з них. Зверху кожна камера герметично запечатана та приєднана до турбін, що знаходяться на палубі судна. Коли траулер нахиляється вперед, вода, потрапляючи в камеру, піднімається вгору, при цьому тиск повітря у верхній частині камери збільшується та приводить до руху турбіни для вироблення енергії. Так само відбувається і «зворотна реакція»: коли вода витікає з камери, тиск у ній знижується, а стиснене повітря розряджається, що знову примушує турбіну обертатися. Для забезпечення правильної і постійної орієнтації судна по зустрічних хвилях розробники встановили спеціальну систему швартування.
 
Реалізація проекту здійснюється під керівництвом норвезької компанії Kvernevik Engineering AS. Хоча концепція перетворення риболовецького траулера в електростанцію належить Гейру Арне Сульхейму, засновнику хвильової енергетичної компанії Havkraft AS (також є партнером проекту). 
 
Розрахунки комп’ютерних моделей (створені іншим партнером проекту – компанією Marintek) показали, що старий риболовецький траулер – а тепер вже нова електростанція – буде здатний виробляти близько 320 кВт/год на рік.
 
У майбутньому Kvernevik Engineering AS планує встановити на борту траулера систему з отримання водню, що дозволить зберігати вироблену електрику у вигляді газоподібного водню, придатного для використання в автомобільних паливних елементах. 
 
http://ecotown.com.ua/