Світлодіоди — економія та довговічність

04.02.2015

Не так давно в суспільстві активно обговорювали тему заборони використання традиційних електричних лампочок. Стратегією енергозбереження, яку реалізовує Європейський Союз, зроблено відповідні кроки для планомірного переходу від звичайних лампочок розжарювання до енерго-
ощадних. Згідно з оцінками європейських експертів, порівняно зі звичайними лампочками, сучасні енергоощадні лампи споживають на 65 — 80% менше електроенергії.

Невдовзі стало зрозуміло, що компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) не змогли стати гідною альтернативою традиційним жарівкам. Річ у тім, що ці економні джерела освітлення містять ртуть. Спеціалісти з’ясували, що в ситуації, коли енергоощадна лампа вибухає, вміст ртуті в приміщенні перевищується у 20 разів. Хоча побутує й інша думка, що вміст такої незначної кількості ртуті не є причиною для серйозного занепокоєння, і припущення про шкоду випромінювання люмінесцентних ламп необґрунтоване. Виникає інша проблема: такі лампи викидати в сміттєвий бак не можна, а здавати на переробку практично нікуди.

Завдяки науково-технічному прогресу створено новий продукт, який дає змогу значно скоротити витрати електроенергії на освітлення, є безпечнішим і довговічнішим. Це світлодіодні лампи. Нові джерела освітлення повторюють форму класичної лампи розжарювання зі стандартним цоколем і матовим фільтром, який пом’якшує і розсіює світловий потік. Цей тип освітлення — комфортний для повсякденного використання. Принцип роботи світлодіодних ламп базується на ефекті електролюмінесценції: випро-мінюванні світла певними речовинами під дією електричного струму. Важливим фактором є те, що вони не містять небезпечних елементів, у них нема побічних ультрафіолетових випромінювань, тому вони безпечні для здоров’я.

Світлодіодні лампи вважають найбільш економними джерелами світла, вони споживають дуже мало енергії і мають невисоке тепловиділення. До прикладу, світлодіодна лампа, яка дає стільки ж світла, як і 60-ватна лампа розжарювання, використовує близько 9 Вт, тобто в 6-7 разів менше. Основна перевага світлодіодів — їхній термін експлуатації: від 50000 до 100000 годин, тоді як у люмінесцентних — 10000 — 13000, а у звичайних лампах розжарювання — 750 — 1000 годин. Крім того, світлодіодне освітлення має вищі якісні характеристики, ніж будь-які інші види освітлення. Елементи цього джерела світла вже застосовують у сучасних дизайн-проектах.

Завдяки нульовим експлуатаційним витратам світлодіодні лампи рекомендують використовувати у важко-доступних для частої заміни місцях (вбудоване освітлення). Уже сьогодні їх застосовують для освітлення входу в будівлю, у під’їздах, коридорах, у дворі будинку, для декоративного підсвічування будівель, скульптур, фонтанів, басейнів, віконних вітрин. Світлодіоди вдало підходять для оформлення інтер’єру квартир, ресторанів, кафе, магазинів, меблів.

Купувати світлодіодні лампи найкраще в спеціалізованих магазинах освітлювальної техніки, будівельних супермаркетах та офіційних магазинах виробників, обов’язково з гарантійним талоном. Адже відома ситу-ація, коли неякісні вироби підірвали довіру до люмінесцентних ламп, які виходили з ладу значно раніше, ніж звичайні найдешевші лампи розжарювання.

На ринку тепер безліч пропозицій світлодіодних ламп від різних компаній. Вартість такої лампи — доволі висока, проте довготривалий термін експлуатації цілком окуповує затрачені кошти. Світлодіодні лампи не тільки допоможуть за-ощадити електроенергію, а й зроблять комфортнішим і зручнішим ваш побут.

 

http://www.eko-dim.info/