Люмінесцентні чи світлодіодні лампи. Які краще купити?

04.02.2015
Методи енергозбереження допомагають економити свої кошти при поточних платежах за змінімізовано використану енергію. Разом з тим, це допомагає не збільшувати негативний вплив на довкілля від надлишку тепла, викидів в атмосферу. Одним із способів енергозбереження – використання енергоощадного освітлення.
 
При порівнянні світлодіодного та люмінесцентного освітлення слід в першу чергу звернути увагу на наявність ртуті. Власне, люмінесцентні лампи є гаророзрядними, котрі використовують ртуть при низькому тиску. В цих лампах знаходиться інертний газ (неон або аргон), а внутрішня стінка корпусу покрита люмінофором, котрий заставляє світитися газ при подачі напруги. Світлодіодні лампи не мають цього недоліку, тому вони більш екологічні і безпечніші для людини. 
 
Термін служби люмінесцентної лампи до 15 тис годин. Цей поканик перекриває термін роботи ламп розжарювання в 14 разів. При цьому, витрати електроенергії знижуться на 80%. Люмінесцентні лампи виділяють менше тепла, що дозволяє використовувати в світильниках паперові чи тканинні матеріали.
 
Головним недоліком люмінесцентних ламп є ртуть. Вона віднесена до першого класу небезпеки. При пошкодженні такої лампи, ртутний газ зразу попадає в повітря, а пари ртуті є токчисними і ядовитими. Люмінесцентну лампу не можна викидати в звичайний контейнер для сміття – їх потрібно передавати на утилізацію до спеціалізованої організації.
 
Світлодіодні (LED) лампи не мають такого недоліку. У якості джерела світла використовують світло напівпровідникового елемента. Вони стали найекологічнішими джерелами світла. Не мають ці лампи небезпечних матеріалів, тому не створюють небезпеки при виході з ладу.
 
Світлодіодні лампи використовують в побутових приладах, на виробництвах, в освітленні квартир і офісів, для підсвічування інтер’єрів, для освітлення зовнішньої реклами і вулиць. 
 
http://ecotown.com.ua/

Термін служби ламп до 100 тис годин. Вони економніші в 10 разів від ламп розжарювання. Єдиним недоліком є висока ціна. 
 
Що ж вибрати? Якщо вибирати термін служби – світлодіодні лампи мають суттєвий пріоритет. Якщо вибирати з точки зору енергозбереження – світлодіодна лампа економніша.