У Польщі розробили пристрій, який перетворить ваш велосипед у домашній електрогенератор

02.02.2015
Обладнання, яке виробляє електроенергію, може бути пристосоване до звичайного велосипеда. Вироблена електроенергія призначена для накопичення в акумуляторі. Для цього застосовується генератор, регулятор і переносна енергетична станція.
 
Щоб система почала видавати електроенергію, потрібно встановити велосипед на певну конструкцію, закріпивши заднє колесо. Після цього можна сісти на велосипед, який перетворився в тренажер, крутити педалі і виробляти електроенергію. В комплекті цієї системи є акумулятор, який заряджається при напрузі 12 В. 
 
Власник комплекту енергетичного велосипеда може за допомогою свого велосипеда і своїх ніг заряджати акумулятор, який потім використати для практичних цілей: освітлення приміщень, для роботи малопотужних побутових пристроїв (зарядне, факс, радіо, сигналізація і т.п.). Енергетична станція має перетворювач напруги, що дозволяє використовувати не тільки постійну напругу, а змінну – 220 В. Монтування і розбирання домашньої електростанції займає 3-4 хвилини.
 
Доросла особа має можливості виробляти від 100 до 320 Вт в залежності від фізичного стану. В середньому можна розраховувати на проміжок 125-215 Вт. Система має акумулятор 12 В з ємкістю 20 А*год. Він дозволяє накопичувати і потім використовувати 200 Вт*годин. Щоб повністю його зарядити потрібно кілька разів вправлятися в їзді на місці - загальний час біля трьох годин роботи на велосипеді. 
 
Енергетичний велосипед є універсальним пристроєм. На ньому можна проводити тренування і забезпечувати свою міні-електростанцію в енергію. З іншого боку, він є системою аварійного енергозабезпечення будинку. Така система є атрибутом особи, яка дбає про довкілля, щоб не використовувати частину електроенергії від вугільних чи газових електростанцій, які хоч трошки зменшать емісію СО2.
 
http://ecotown.com.ua/