100 київських шкіл навчаються енергоощадності

31.01.2015

Київ, 28 січня 2015 р. у київському Будинку Вчителя відбувся семінар для керівників 100 шкіл столиці, відібраних для участі у конкурсі на зменшення споживання електроенергії, який проводитиметься з 2 лютого по 2 квітня поточного року в рамках третьої хвилі Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи". У семінарі взяли участь 159 директорів та заступників директорів ЗНЗ Києва, представники енергетичної компанії ДТЕК, керівництво Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), спеціалісти Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи".

Учасники семінару отримали змістовну інформацію про участь у конкурсі, можливі шляхи економії електричної енергії та енергоощадні заходи, які можуть бути впроваджені у навчальних закладах, отримали конкретні цілі та завдання.

"Сьогодні від кожної людини, від кожної організації залежить енергетична й політична незалежність нашої країни. Тому ДТЕК, який з 2012 року реалізує проект "Енергоефективні школи", робить усе можливе, щоб розширити цю програму на якомога більшу кількість навчальних закладів. Важливо, щоб школи не тільки мали можливість впроваджувати енергозберігаючі заходи, а й навчали дітей розумно споживати електроенергію. Цей проект став можливим завдяки співпраці ДТЕК із Департаментом освіти і науки, молоді та спорту КМДА та Інститутом місцевого розвитку. Ми вдячні небайдужим людям в цих організаціях, які розуміють цінність практичного навчання енергозбереження, і хотіли б, щоб усі учасники проекту були так само небайдужі", - наголосила Вікторія Гриб, керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК.

Для того, щоб показати учасникам, що енергоефективність – це великий і абсолютно реальний крок до ощадливості, організатори розповіли про успіхи та досягнення ЗНЗ попередніх двох хвиль Проекту. Так, 11 шкіл-учасниць першої хвилі вдалося зекономити 19 тис. кВт•год (понад 23 тис. грн), 55 шкіл другої хвилі – понад 108 тис. кВт•год (майже 154 тис. грн). Тож, організатори конкурсу висловили сподівання що у третій хвилі, учасники зможуть перевищити усі очікувані результати.

Олена Фіданян, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА підкреслила важливість залучення до конкурсу саме керівників навчальних закладів: "Настав час відповідальності, а не говоріння. Ми маємо вчитися заощаджувати кожну копійку. Це дуже важливо. Ми, вчителі, маємо показати молодому поколінню, де саме можна заощадити енергію, дати учням ґрунтовні знання щодо енергозбереження. Якщо кожен з нас навчиться заощаджувати, ми зможемо вивільнити кошти на свій подальший розвиток – це буде наша спільна перемога!"

Міжшкільний конкурс на зменшення споживання електроенергії розпочинається 2 лютого 2015 року, протягом яких учасники запроваджуватимуть організаційно-технічні енергоощадні заходи у своїх школах. За результатами конкурсу, заклади-переможці, отримають енергозберігаючі подарунки, які дозволять їм заощаджувати і в подальшому.

 

http://www.mdi.org.ua/689