У Польщі для пропагування енергоефективності запустили новий проект із бюджетом 1,3 млн євро

29.01.2015
В 300 будинках Гдині будуть встановлені будинкові пристрої, які об’єднають в загальну мережу контролю і керування. Система дозволяє вмикати і вимикати домашню електропобутову техніку на відстані. Тариф на електроенергію для цих будинків буде встановлюватися в залежності від  пори дня.
 
Це перше місто в Польщі, і одне з небагатьох в Європі, де впроваджують проект Energa Living Lab. Завдяки проекту в будинках появляться пристрої «розумної» будинкової мережі. Вмикати пристрої можна буде за допомогою інтернету.
 
Ціна на електроенергію для учасників проекту буде нижчою вночі та в інші періоди, коли запити на електроенергію є найменшими. В реальному режимі часу можна буде отримати звіт про споживання енергії.
 
Для мешканців буде проводитися просвітницька діяльність. Вони будуть регулярно отримувати вказівки, які допоможуть їм змінити встановлені звички пов’язані з традиційним використанням енергії. Дії і враження учасників будуть документуватися за допомогою опитування та анкетування.
 
Серед 300 учасників, які приймуть участь в проекті, буде відібрано 30 господарств, що отримають обладнання для виробництва енергії з відновлювальних джерел, напр., сонячні панелі.
 
Учасники проекту будуть мати можливість вивчити способи зниження платежів за енергію, отримають знання для більш свідомого користування з енергії і зможуть протестувати найновіші технічні рішення для економії.
 
Тестування повинно розпочатися в другому кварталі, а запис бажаючих проводиться через сторінку www.elivinglab.pl. Термін дії проекту – 18 місяців, а участь безкоштовна.
 
Оптимізація споживання сприяє покращенню якості довкілля через зменшення емісії двоокису вуглецю. Повний бюджет проекту складає 1,36 мільйони євро.
 
http://ecotown.com.ua/