General Motors та АВВ закликають повторно використовувати акумулятори електромобілів

27.01.2015
5 акумуляторів, які відпрацювали на автомобілях Chevrolet Volt, були об’єднані в модуль, який забезпечує електричною енергією до 5 пересічних американських будинків протягом 2 годин. 
 
Система аварійного електрозабезпечення і стабілізування енергії, отриманої з мережі, була продемонстрована на експозиції Electrification Experience. Прототип системи має потужність 25 кВт і 50 кВт*год енергії, забезпечуючи все освітлення і побутову телерадіоапаратуру будинків без приєднання до мережі.
 
Розробка фірми GM створює умови для використання акумуляторів після завершення їхнього «життєвого» циклу. В багатьох випадках, коли акумулятор електричного автомобіля перестає виконувати свої функції в автомобілі, він починає працювати на 30 відсотків або й менше. В цьому стані він ще може використовуватися для електрозабезпечення будинку.
 
На першому етапі фірми GM і ABB продемонстрували спосіб використання пакету акумуляторів Chevrolet Volt для накопичення енергії і подальшого використання в будинках і на виробництві. Під час останньої презентації система працювала у режимі аварійного електроживлення, при якому вся енергія необхідна для забезпечення отримувалася з акумуляторів Volt через спеціальний інвертор (Energy Storage Inverter), розроблений ABB. Подібне рішення можна буде використовувати в майбутньому для електрозабезпечення будинків або невеликих комерційних структур у випадку пропадання мережевої енергії. Система може заряджатися в нічний час на низькому тарифі або від систем сонячної чи вітрової енергетики.
 
Система використання акумуляторів моделі Volt, розроблена GM і ABB, є першою системою такого типу, яка дозволяє використовувати акумулятор електроавтомобіля як джерело аварійного електрозабезпечення для будинків та бізнесу. Ще одним кроком буде приєднання системи до мережі. У цьому випадку буде проводитися інтегрування з системами накопичення енергії з відновлювальних джерел.
 
http://ua-energy.org/post/50195