Україна повинна розвивати впровадження енергозберігаючих світлодіодних джерел освітлення

26.01.2015

Участь у заході взяли представники зацікавлених ЦОВВ, наукових установ та організацій, виробники, дистрибьютори, постачальники  та спеціалізовані організації.

«Пріоритетним для нас сьогодні є – заміщення природного газу, підвищення енергоефективності, розвиток відновлюваної енергетики та скорочення споживання електроенергії», - наголосив Голова Агентства Сергій Савчук.

В свою чергу Голова Правління Асоціації виробників світлодіодної техніки, заступник директора Інституту фізики напівпровідників ім.В.Є.Лашкарьова НАНУ Віктор Сорокін поінформував присутніх: «При  впровадженні за рахунок українських виробників протягом 2015-2020 років світлодіодного освітлення хоча б на 30% від потреб України дозволить зекономити 52 млрд КВт/год електроенергії на рік, а це два блоки АЕС».

За результатами зустрічі було вирішено створити при Держенергоефективності постійно діючу робочу групу з удосконалення нормативно-правової бази для розвитку впровадження енергозберігаючих світлодіодних джерел освітлення. Також вирішено включити до переліку заходів, на які буде надаватись державна підтримка для населення, ОСББ, ЖБК, заходи з модернізації систем освітлення місць загального користування (зокрема, заміна ламп розжарювання, у тому числі на світлодіодні лампи, встановлення систем автоматичного включення та виключення світильників).

 

http://saee.gov.ua/uk/news/492