У Норвегії створили концепт екобудинки з триразовим позитивним енергобалансом

26.01.2015

Головним функціональним елементів енергоефективного будинку став його похилий дах. Всю його площу, а це 150 квадратних метрів, облаштували під нахилом в 19 градусів і розгорнули в південно-східному напрямку. Розрахунки показали, що саме при такому розташуванні на дах потрапляє найбільша кількість сонячної енергії, яка і дозволила досягти вражаючого енергетичного балансу.

На даху екобудинки були встановлені сонячні панелі, які згідно проектної інформації,в кліматичних умовах Норвегії здатні генерувати 19000 кВт*год енергії на рік. Крім них, там же на даху був встановлений сонячний колектор для нагрівання води, який у перерахунку на кіловати додає до спільного енергетичного балансу ще 4000 кВт* год електрики в рік.

Споживає екобудинок в цілому трохи більше 7000 кВт*год електроенергії, і цей показник вже включає підігрів басейну (який наповнюється за рахунок системи збору атмосферних опадів), роботу традиційної для Скандинавії сауни та інші зручності для повноцінного проживання.

Потрібно відзначити, що низьке енергоспоживання було досягнуто за рахунок цілого ряду енергозберігаючих технологій, а також завдяки продуманій системі опалення. Її елементи розкладалися на підлозі перед укладанням ламінату, що дозволило рівномірно нагрівати приміщення по всій висоті і не витрачати енергію даремно.

Що стосується надлишкової електроенергії, то її творці екобудинки пропонують спрямовувати на зарядку електричних транспортних засобів, які доповнять гармонію цього проекту. Потужностей, що генеруються будівлею, вистачить для постійної експлуатації двох електромобілів, чого предостатньо для життя середньостатистичної сім'ї.

 

http://rencentre.com/news-and-insights/14269