В Зеленодольську ДТЕК вчить школярів бути енергозбережливим

22.01.2015

В рамках проекту учні 6-8 класів вивчають питання тепло- та енергозбереження в теорії і на практиці. Освітню кампанію з енергозбереження для школярів ДТЕК реалізує вже третій рік. Компанія інвестувала в проект 11,7 млн грн.
Учні Зеленодольських шкіл проведуть власні практичні дослідження - енергоаудит приміщень школи, інформаційні кампанії для популяризації енергозбереження, а для кращого розуміння процесу вироблення електроенергії - відвідають ДТЕК Криворізьку ТЕС. Школярі будуть знайомитися з тим, як виробляється тепло і як можна уникнути його втрат. Також школи візьмуть участь у конкурсі на скорочення споживання електроенергії. Після закінчення факультативного курсу учні розроблять власні проекти, які допоможуть скоротити споживання енергоресурсів та підвищити рівень комфорту перебування в навчальних закладах. ДТЕК профінансує реалізацію проектів-переможців. Таким чином, діти зможуть на своєму досвіді відчути результат.
Учні школи № 1 і № 2 вивчають факультативний курс «Основи теплопостачання та теплозбереження» з початку навчального 2014-2015 року. Директори шкіл впевнені, що проект позитивно вплине на розвиток дітей і допоможе набути їм стійкі навички в економному споживанні природних ресурсів.
"Проект ДТЕК "Енергоефективні школи"- це історія успіху, яка дозволила змінити ставлення тисяч людей до споживання електроенергії. Метою даного проекту є виховання з самого юного віку розуміння у молоді, що від їх життєвої позиції залежить не тільки їх життя, але й добробут суспільства і країни в цілому. Сьогодні надзвичайно необхідно об'єднати наші зусилля у вирішенні енергетичних завдань, зрозуміти сутність та глобальну необхідність енергозбереження, виховати нове покоління, яке буде відповідальним, свідомим споживачем теплової та електричної енергії. Навчитися економити електроенергію сьогодні - це значить будувати майбутнє", - сказав Ігор Березовський, начальник відділу експлуатації будівель, споруд та капітального будівництва ДТЕК Криворізької ТЕС, член координаційної ради з питань енергоефективності міста Зеленодольська.
Першими учасниками проекту "Енергоефективні школи" стали 11 навчальних закладів Києва в 2013 р Перший етап проекту в київських школах був настільки успішним, що ДТЕК вирішив розширити проект на всі території його діяльності. У 2014 навчальному році 55 шкіл з 20 міст у 8 областях України не менш успішно взяли участь вже в другій хвилі проекту.
Загальні інвестиції в третю хвилю проекту ДТЕК "Енергоефективні школи" складуть 5,3 млн грн - це 50 шкіл 8 міст і 2 районів в 4 областях України.
Загальні інвестиції ДТЕК у проект з 2012 року становлять 11,7 млн грн, з яких 5,18 млн. грн - гранти, виділені школам на конкурсній основі для реалізації розроблених дітьми в рамках проекту енергоефективних заходів в школах.
"Чотири роки Зеленодольськ працює в напрямку енергоефективності, і ви прекрасно бачите результати - за цей час ДТЕК допоміг нам реалізувати чотири енергозберігаючих проекти. Це установка світлодіодних ламп для освітлення вулиць міста, модернізація теплотраси на вулиці Комсомольській і на вулиці Леніна із застосуванням з попередніми ізолюванням труби. У дитсадку "Попелюшка" тепер встановлений індивідуальний тепловий пункт, який тепер дозволяє економити до 30% електроенергії усього дошкільного закладу, вже розроблений проект з модернізації будівлі цього дитсадка для заощадження тепла. ДТЕК крім фінансової та експертної допомоги місту в питаннях енергозбереження, допомагає і такий відмінно опрацьованої освітньою кампанією для дітей - майбутніх городян, щоб сформувати у них розумне екологічне ставлення до ресурсівЄ, - сказав Валерій Качан, голова Зеленодольського міської ради.

 

http://spp-dtek.com.ua/news/v-zelenodolske-dtek-uchit-shkolnikov-byt-energoberezhlivymi/