У Варшаві працює пункт переробки новорічних ялинок на електроенергію

21.01.2015

Початок кожного нового року передбачає те, що треба винести святкові атрибути, які створили всім гарну атмосферу – зелені деревця ялинок. Хорошу справу роблять ті муніципальні структури, які знаходять можливість перетворити процес викидання ялинок у виробництво «тепла з природи». У Варшаві до кінця січня буде працювати спеціальний мобільний пункт збору ялинок. 

Мобільний пункт відвідає всі 18 мікрорайонів польської столиці. За інформацією міської влади, в 2014 році таким способом було зібрано 530 тон біомаси, що було на 130 тон більше за показник попереднього року. Біомаса потрапляє на теплоелектростанцію Termika, яка виробляє енергію для мешканців міста. Вже шість років проводиться така кампанія, що дало можливість виробити таку кількість енергії, що нею протягом цілого року обігріто 1000 квартир з площею 60 м2. 

Завдяки спільній акції виробника енергії і міської влади проводиться не тільки прибирання міста від використаних ялинок, але реально покращується стан довкілля. Не буде неконтрольованого спалювання святкових відходів, а вони перетворяться в «зелену» енергію для мешканців. Це стає подібним до вторинного використання пластикових пляшок і макулатури, що вже стало загальноприйнятим. І дана акція вже має досягнення – 1700 тон за попередні роки.

 

http://ua-energy.org/post/50040