Архів новин

На Троєщині в Києві встановили енергоефективні ліхтарі в рамках проекту ДТЕК

31 новий енергоефективний вуличний ліхтар встановлено у столичному мікрорайоні Троєщина. Це перша черга соціального проекту КИЇВЕНЕРГО «Енергоефективний вечірній Київ», що фінансується енергетичною компанією ДТЕК та виконується Інститутом місцевого розвитку. Світлодіодні ліхтарі з’явилися там, де досі було темно та небезпечно, а місця для їх встановлення вказали мешканці мікрорайону.
13.10.15

Нові прогнози розвитку відновлювальної енергетики до 2020 року

Загальний ріст потужностей у виробництві електроенергії від сонячних електростанцій зросте до 446 ГВт вже до 2020 року. Такий прогноз дає Frost & Sullivan, вказуючи що в 2012 році потужність інсталяцій фотопанелей складала 93 ГВт. Найбільший приріст очікується в Китаї, Індії та в Північній Америці.
26.02.15

Використовувати тариф на електроопалення можна в разі його документального підтвердження

КИЇВЕНЕРГО нагадує своїм побутовим клієнтам про те, що після установки в своєму приміщенні електроопалення або електроплити (замість газової), необхідно зафіксувати ці зміни документально.
26.02.15

Cемінар для представників п’яти Ресурсних центрів підтримки ОСББ

В рамках програми кредитних гарантій Установи кредитування розвитку USAID для фінансування енергоефективних заходів в містах-учасниках Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) та з метою підвищення попиту на комерційне кредитування від Банку "Львів" (м. Львів) ІМР спільно з Банком "Львів" провів семінар для Ресурсних центрів ОСББ та представників органів місцевого самоврядування "Реалізація енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках: технічні, фінансові та організаційно-правові аспекти"
26.02.15

Фінські вчені створили «дерево», що дозволяє заряджати мобільні пристрої

Сучасні технологічні розробки - не лише ефективні, але й красиві та естетично привабливі девайси. Приміром, як органічне «дерево» для зарядки мобільних пристроїв, створене винахідниками з Фінляндії.
25.02.15

Реалізація енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках: технічні, фінансові та організаційно-правові аспекти

Інститут місцевого розвитку спільно з банком "Львів" провів семінар для представників п’яти Ресурсних центрів підтримки ОСББ з питань реалізації енергоефективних заходів за рахунок кредитних коштів
23.02.15

30 млн тонн біомаси вирішать проблему «вугільної залежності» ТЕЦ у Польщі

У сусідній Польщі досить серйозно задумалися над можливістю повного переведення ТЕЦ країни на використання біомаси замість вугілля. Так, польська державна нафтогазова компанія PGNiG Termika готова майже повністю виключити вугілля з процесів виробництва тепло- та електроенергії на усіх теплоелектроцентралях
20.02.15

Біля узбережжя Великобританії побудують найбільшу у світі вітряну електростанцію потужністю 2,4 ГВт

Вітряна електростанція Доггер Бенк, що претендує на звання найбільшого у світі проекту з вітряної енергетики, потужності якого розміщені на воді, нещодавно отримала дозвіл і підтримку Міністра енергетики Великобританії Едварда Дейві. Загальна потужність найбільшої «вітряної ферми» становитиме близько 2,4 ГВт, достатніх для задоволення енергетичних потреб 1,8 млн домогосподарств
20.02.15

Агентством презентовано дорожню карту законодавчих реформ в сфері енергоефективності

Розвиток сфери енергоефективності неможливий без законодавчих реформ.ерженергоефективності розроблено та схвалено на засіданні Колегії дорожню карту, до якої увійшло більше 40 законодавчих та нормативно-правових актів, які необхідно підготувати у 2015 році.
20.02.15

В Японії число станцій для підзарядки електромобілів перевищило кількість звичайних заправок

Один з найбільших у світі автовиробників Nissan Motor Co. вирішив приділити увагу цікавій статистиці, визначивши, що кількість станцій для підзарядки електромобілів у Японії значно перевищує число заправок для звичайних машин. Згідно з даними японської компанії, число станцій підзарядки електромобілів вже перевищило відмітку у 40 000
18.02.15

В Україні скасували ввізне спецмито для гібридних автомобілів

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення скасувати спеціальне ввізне мито для легкових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння об'ємом від 1 до 2,2 л, оснащених гібридною силовою установкою (електродвигун з приводом на колеса автомобіля)
18.02.15

В Карпатах відкриється нова ВЕС

19 лютого відбудеться офіційне відкриття першої черги потужної вітроелектростанції "Старий Самбор-1"
17.02.15

Перший в Україні завод з переробки енергоощадних ламп запрацює вже цього року

Перший в Україні завод з переробки енергоощадних ламп відкриють до кінця 2015 року у Львові. Фінансову підтримку проекту (у розмірі 85%) забезпечить Європейський інститут сусідства та партнерства Європейського союзу, решту коштів надасть Львівська міська рада.
16.02.15

У Дарницькому районі компанія КИЇВЕНЕРГО провела тепловізійне обстеження житлових будинків

Послуга з енергоаудиту, яку компанія КИЇВЕНЕРГО запропонувала своїм клієнтам наприкінці 2014 року, стає все більш популярною серед мешканців багатоквартирних будинків.
13.02.15

Норвежці переробили старе риболовецьке судно у хвильову електростанцію

Для старого риболовецького траулера, що на даний час стоїть на якорі біля узбережжя Стадтхавет (Норвегія), знайшлося нове застосування. Відтепер судно ловитиме не рибу, а енергію хвиль: винахідливі норвежці переобладнали траулер у хвильову електростанцію. Старенький траулер є частиною майбутнього досить масштабного проекту з побудови спеціальних великих судів, які перетворюватимуть енергію хвиль у електрику
13.02.15

Реформи сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики

Колегія Держенергоефективності схвалила дорожню карту першочергових заходів з нормативно-правового забезпечення реформ в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики
12.02.15

Що стримує розвиток енергоефективних технологій у багатьох країнах

Україна все тісніше співпрацює з країнами Європейського Союзу. Почалося узгодження українського законодавства з європейськими стандартами, в т.ч. в галузі енергоефективності та енергозбереження. Відбуваються постійні зустрічі з західними спеціалістами, які мають досвід впровадження змін та реформ для досягнення запланованого результату зменшення енергоспоживання та покращення кліматичних показників через зменшення емісії парникових газів.
12.02.15

У Лондоні з'являться підземні велодоріжки

Архітектурна компанія Gensler виграла тендер на реалізацію «надзавдання» - будівництва у тунелях Лондона велосипедних та пішохідних доріжок, що дозволять не лише розвантажити вулиці міста, але й зможуть виробляти додаткову «чисту» енергію для забезпечення власних потреб
11.02.15

Італійці створили яхту на сонячних вітрилах

Італійські конструктори Марко Феррарі та Альберто Франчі спроектували яхту, що працює на сонячній енергії. Вітрила поки що єдиного екземпляру Helios створені з гнучких сонячних кремнієвих батарей
11.02.15

Екологічна продукція стає популярнішою - IKEA

Компанія ІКЕА, одна з найбільших у світі торговельних мереж з продажу меблів і товарів для дому, опублікувала фінансовий звіт за 2014 рік, який показує, що частка від екологічних та енергоефективних товарів у загальному прибутку компанії постійно зростає.
11.02.15

Світовий Банк виділить Україні $ 378,4 млн. для модернізації магістральних електромереж

Україна і Світовий Банк підписали кредитну угоду на $378,4 млн. для модернізації магістральних електромереж. Кредит включає $330 млн безпосередньо від СБ, а також $48,4 млн. від Фонду чистих технологій
10.02.15

В Європі планують створити електромережу постійного струму

Масове впровадження електрогенерування за допомогою вітру та сонця привело до нового технічного рішення, яке зараз готується європейськими спеціалістами – передавання електричної потужності через нову мережу постійного струму.
09.02.15

Світлодіодні лампи

Світлодіодні лампи – це напівпровідникові прилади, які перетворюють електричний струм у світлове випромінювання.
09.02.15

Зареєстровано законопроект, що передбачає звільнення електромобілів від оподаткування

Схоже, що прохання прихильників електротранспорту в Україні нарешті були почуті. У Верховній Раді нещодавно було зареєстровано законопроект №1912 від 02 лютого, в якому ряд депутатів пропонують звільнити електромобілі від податків, тим самим знизивши їх ринкову вартість.
06.02.15

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект щодо діяльності енергосервісних компаній в Україні

Прийняття у першому читанні законопроекту «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» - це результат спільної роботи Мінрегіону, Держенергоефективності та народних депутатів, і компроміс досягнутий чотирма фракціями та чотирма Комітетами Верховної Ради.
06.02.15

Вже через п’ять років Україна зможе замістити 10 млрд. куб. м. газу відновлюваними джерелами енергії

Досягненню такого результату сприятиме реалізація Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі-дискусії "Світові тенденції розвитку альтернативної енергетики. Досвід ЄС та Китаю. Стратегічний потенціал України".
06.02.15

Світлодіоди — економія та довговічність

Кожен прагне, аби його житло було максимально комфортним за мінімальних затрат. У сучасному суспіль-стві поліпшення якості життя значною мірою пов’язане з новими технологічними рішеннями. Невирішеною й досі актуальною є ситуація із застосуванням енергоощадних технологій.
04.02.15

Люмінесцентні чи світлодіодні лампи. Які краще купити?

Теперішнє покоління енергоощадних ламп складається із люмінесцентних та світлодіодних (LED). Кожен тип має свої переваги та недоліки. Сучасна світлотехніка має підвищену світловіддачу і низьке споживання енергії. При цьому використовуться різні методи економії.
04.02.15

Як економлять на опаленні у багатих країнах

Відсутність у багатьох країнах Європи та Азії центрального опалення - в класичному для українця розумінні - не тільки стимулює до жорсткої економії, а й виховує почуття високої відповідальності за особисті витрати енергоносіїв.
03.02.15

У Польщі розробили пристрій, який перетворить ваш велосипед у домашній електрогенератор

Для пропагування виробництва чистої електроенергії можна використовувати діючі системи, користуючись якими бажаючі стають виробниками такої електроенергії. Однією з таких систем є польська розробка Еnergorower.
02.02.15

Будинки з нульовим споживанням

Будинки з такою характеристикою, нульове споживання (будинок нуль-енергії), називаються так не тому, що вони зовсім не використовують енергію для створення комфорту в будинку, а через те, що вони самі виробляють чисту енергію, на основі відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Це досягається за допомогою використання енергії сонця, вітру, повітря, грунту або води.
02.02.15

У 2015 році столична влада планує встановити 2500 лічильників тепла

Міська адміністрація хоче виправити становище з нераціональним використанням теплової енергії у житловому фонді
31.01.15

У найближчі роки витрати на виробництво електроенергії з ВДЕ скоротяться на 40%

Вартість виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії досягла паритету або впала нижче вартості викопного палива в багатьох частинах світу
31.01.15

100 київських шкіл навчаються енергоощадності

Фахівці ВБО "Інститут місцевого розвитку" провели навчальний семінар для представників навчальних закладів міста Києва, які візьмуть участь у конкурсі на зменшення споживання електроенергії
31.01.15

У Польщі для пропагування енергоефективності запустили новий проект із бюджетом 1,3 млн євро

Розпочинається проект, який передбачає запровадження звичок заощадження електроенергії
29.01.15

НКРЕКП та МВФ обговорили перегляд енерготарифів для населення

Виконуючий обов'язки голови Національної комісії держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк і член комісії Юлія Ковалів в ході зустрічі з представниками технічної місії Міжнародного валютного фонду минулого тижня обговорили перегляд розмірів тарифів на енергоресурси для населення
28.01.15

З березня один із островів Іспанії буде забезпечений енергією виключно за рахунок ВДЕ

Весною на острові Ієрро, де проживає близько 10 тис. людей, запрацює вітряна ферма потужністю в 11,5 мегават
28.01.15

General Motors та АВВ закликають повторно використовувати акумулятори електромобілів

Фірми General Motors і ABB продемонстрували чергову фазу проекту повторного використання акумуляторів
27.01.15

Держенергоефективності планує підтримати ОСББ у впровадженні енергоефективних заходів

Розроблено проект постанови Уряду, який передбачає компенсацію державою 40% суми кредиту для ОСББ на енергоефективне обладнання та матеріали
27.01.15

Україна повинна розвивати впровадження енергозберігаючих світлодіодних джерел освітлення

Цього висновку дійшли учасники круглого столу, проведеного Держенергоефективності України за підтримки НАНУ та Всеукраїнської громадської організації УСПП
26.01.15

У Норвегії створили концепт екобудинки з триразовим позитивним енергобалансом

Фахівці норвезької архітектурної студії розробили концептуальний проект інноваційного екобудинки, який завдяки відновлювальним джерелам енергії здатний генерувати більше електрики, ніж споживає. При цьому різниця в цих показників у норвезьких інженерів вийшла триразової.
26.01.15

Великі столичні підприємства домовилися знизити споживання електроенергії

Вісімнадцять столичних підприємств приєдналася до Угоди про взаєрозуміння та спільні дії зі зниження споживання електроенергії
25.01.15

НКРЕКП оптимізувала тарифні коефіцієнти непобутовим споживачам електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг прийняла постанову № 37 "Про внесення зміни до постанови НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241", якою оптимізувала непобутовим споживачів тарифні коефіцієнти за спожиту електроенергію в пікові та нічні періоди навантаження в об'єднаній енергетичній системі України.
23.01.15

У 2015 році ще майже 10% столичних будинків планується обладнати тепловими лічильниками

ПАТ “Київенерго” протягом минулого року за кошти власної інвестпрограми встановило 647 будинкових вузлів обліку теплоенергії.
22.01.15

В Зеленодольську ДТЕК вчить школярів бути енергозбережливим

У двох навчальних закладах Зеленодольська - школах № 1 та № 2 - відбулися урочисті запуски проекту ДТЕК "Енергоефективні школи"
22.01.15

Львівську новобудову оснастили сонячними панелями

У Львові на даху нещодавно введеного в експлуатацію багатоповерхового житлового комплексу встановили сонячні батареї.
21.01.15

Європейський марафон електромобілів розпочнеться у Києві

Літо подарує українським прихильникам екологічного транспорту унікальну можливість – особисто відвідати офіційний старт Electric Marathon 2015
21.01.15

У Варшаві працює пункт переробки новорічних ялинок на електроенергію

В рамках такої акції вдасться використати святкові деревця для виробництва електроенергії.
21.01.15

Дорога, яка заряджає електромобілі

Компанія Volvo за підтримики швецьких енергетичних компанія планує побудувати дорогу, яка зможе заряджати електромобілі
20.01.15

У 2014 році українські ВЕС вдвічі збільшили виробництво електроенергії

У 2014 році всіма ВЕС, що розташовані на материковій частині України, було вироблено 1 123 700 000 кВт∙год електроенергії, що відповідає близько 0,62% від загальної генерації електроенергії в країні або 0.9% від загальної встановленої потужності всіх енергогенеруючих об'єктів
19.01.15